Monuta

Monuta

Monuta Uitvaartverzekering

Klantbeoordeling volgens
Monuta: 8,7Monuta

Wie is Monuta?

Monuta is één van de bekendste uitvaartorganisaties van ons land. De uitvaartorganisatie heeft een verzekerings- en een uitvaartverzorgingstak. Monuta wil uitvaarten organiseren die nabestaanden in staat stellen met een goed gevoel afscheid te nemen van hun dierbaren.

Monuta is landelijk actief in de uitvaartbranche. De organisatie bezit uitvaartcentra, crematoria en begraafplaatsen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Apeldoorn. Als uitvaartverzekeraar is Monuta ook actief in Duitsland.

Monuta hecht veel belang aan een persoonlijke aanpak. Nabestaanden kunnen dan ook altijd rekenen op een goede persoonlijke begeleiding. Monuta is er niet alleen voor en tijdens de uitvaart, zij biedt ook nabestaandenzorg aan in de periode daarna.

Welke verzekeringen heeft Monuta?

Monuta biedt vier combinatie uitvaartverzekeringen en een kapitaal uitvaartverzekering aan:

  • Uitvaart Basis-verzekering
  • Uitvaart Plus-verzekering
  • Uitvaart Top-verzekering
  • Uitvaart Flexibel-verzekering
  • Uitvaart Geld-verzekering

Uitvaart Basis-verzekering

Met de Uitvaart Basis-verzekering van Monuta verzekert u een uitvaart ter waarde van 7.000 euro. De verzekering bestaat uit een pakket van diensten en producten van 5.400 euro en een vrij te besteden bedrag van 1.600 euro. Deze naturaverzekering met een aanvullend verzekeringsbedrag vergoedt een volledige uitvaart. Uw nabestaanden zijn verplicht de uitvaart door Monuta te laten verzorgen.

Uitvaart Plus-verzekering

De Uitvaart Plus-verzekering biedt eveneens een dienstenpakket aan ter waarde van 5.400 euro. Het vrij te besteden bedrag is echter met 3.600 euro aanzienlijk hoger. Met deze verzekering kunt u dus een uitvaart ter waarde van 9.000 euro verzekeren. De voorwaarden zijn gelijk aan die van de basisverzekering.

Uitvaart Top-verzekering

Deze uitgebreide combinatieverzekering van Monuta biedt naast een dienstenpakket van 5.400 euro een vrij te besteden bedrag van 5.100 euro. U kunt dus een uitvaart ter waarde van 10.500 euro verzekeren. De voorwaarden zijn gelijk aan die van de andere combinatie uitvaartverzekeringen van Monuta.

Uitvaart Flexibel-verzekering

Bij de Uitvaart Flexibel-verzekering bepaalt u zelf het vrij te besteden bedrag naast het dienstenpakket ter waarde van 5.400 euro. U bepaalt dus zelf de waarde van de uitvaartverzekering.

Uitvaart Geld-verzekering

Naast de combinatie uitvaartverzekering biedt Monuta ook een kapitaal uitvaartverzekering aan. U kunt zelf de hoogte van het verzekeringsbedrag bepalen. Met de uitvaartcalculator kunt u eenvoudig de hoogte van het verzekeringsbedrag berekenen dat u nodig heeft om uw uitvaart te kunnen bekostigen.

Wat zijn de voor- en nadelen?

Monuta biedt een uitgebreid pakket aan diensten en producten. Bovendien is er standaard een relatief hoog bedrag beschikbaar om aanvullende kosten te kunnen vergoeden. De verplichting om de uitvaart door Monuta te laten verzorgen kan een nadeel zijn. Een ander nadeel is dat het vrij te besteden bedrag enkel besteed kan worden aan uitvaartkosten. Niet gebruikte bedragen worden niet uitgekeerd.

Voordelen
Uitvaart altijd volledig gedekt
Relatief hoog vrij te besteden bedrag
Inclusief ongevallenverzekering
Nadelen
Geen vrije keuze uitvaartverzorger
Vrij te besteden bedrag wordt niet uitgekeerd
Premielooptijd ligt vast

Voor welk bedrag kan ik mij verzekeren?

U kunt uw uitvaart verzekeren voor 7.000 euro, 9.000 euro, 10.500 euro of een zelf te bepalen bedrag. Het bedrag wordt deels uitgekeerd in diensten uit een door Monuta samengesteld pakket. Het overige deel kan vrij besteed worden aan overige uitvaartkosten.

Wat zijn de maandelijkse kosten?

U kunt een uitvaartverzekering bij Monuta afsluiten rond de tien euro per maand. Hoeveel de premie voor u precies bedraagt, is afhankelijk van de verzekeringskeuze, uw leeftijd en uw gezondheidssituatie. Naast de maandelijkse premiekosten worden er bij het afsluiten van een uitvaartverzekering 64 euro distributiekosten in rekening gebracht. De distributiekosten betaalt u verspreid over de premielooptijd tegelijk met de premie.

Verzekeraar 8.0000 11.000
DELA8,2012,35
Monuta9,7714,04
Yarden9,3212,26
Ardanta9,9713,39
PC Uitvaart9,9713,39
Lifetri10,6114,55

Premies zijn gebaseerd op een persoon van 30 jaar. Update: vrijdag 18 oktober 2019

Wat dekt de verzekering van Monuta?

De uitvaartverzekeringen van Monuta bestaan uit een dienstenpakket en een vrij te besteden bedrag.

Dienstenpakket:

  • De Monuta uitvaartverzorger
  • De laatste verzorging van de overledene
  • De uitvaartkist
  • Het vervoer (wereldwijd)
  • Opbaring in het Monuta uitvaartcentrum of thuis
  • Volgauto voor vier personen
  • Dragers
  • 75 rouwkaarten plus postzegels
  • 75 dankbetuigingen plus postzegels of 100 bidprentjes
  • Een ongevallendekking van € 2.500
  • Rechtsbijstand voor de nabestaanden
  • Bewijs van overlijden
  • Condoleanceregister
  • Monuta Nazorgboek

Vrij te besteden bedrag:

  • Grafmonument
  • Grafrechten
  • Grafonderhoud
  • Crematiekosten
  • Asbestemming
  • Persoonlijke uitvaartwensen

Eigenschappen van Monuta

Eigenschappen:
Premie indexatie:
Vrije keuze: Gedeeltelijk
Kinderen:Tot 18 jaar gratis mee te verzekeren
Distributiekosten:64 euro distributiekosten
Premie betaalduur:Premielooptijd tot 85e levensjaar
Bedenktijd:14 dagen
Maximale leeftijd afsluiten75 jaar
Ongevallendekking
Inclusief rechtsbijstand
Werelddekking

Contactgegevens

0800 022 22 92 (Algemeen)
0800 023 05 50 (Bij overlijden)

monuta@monuta.nl
Monuta.nl
Mijn Monuta

Schumanpark 11, 7336 AM Apeldoorn

Bron: Monuta.nl

Monuta Uitvaartverzekering

Klantbeoordeling volgens
Monuta: 8,7Monuta

Contactgegevens

0800 022 22 92 (Algemeen)
0800 023 05 50 (Bij overlijden)

monuta@monuta.nl
Monuta.nl
Mijn Monuta

Schumanpark 11, 7336 AM Apeldoorn